• Informacje na temat:

  ekspert centrum

Artykuły na temat: ekspert centrum
 • Ekspert z PIO: Rola seniorów w ochronie będzie rosnąć

  ...jesteśmy jedną z najszybciej starzejących się populacji w Europie. We wszystkich krajach, w których funkcjonuje rynek ochrony, firmy korzystają z usług seniorów. W ocenie eksperta z PIO, oni byli, są(...) lat. W Polsce branża funkcjonuje dopiero od 20 lat i powinna brać przykład z Amerykanów - mówi Beniamin Krasicki, wiceprezes Polskiej Izby Ochrony. Jak zauważa ekspert, młodzież odnosi się z dużo...

 • - Wyrok TK ws. kwoty wolnej od opodatkowania jest okazją dla nowych władz, by zreformować PIT i wprowadzić w nim kilka stawek - powiedział Radosław Piekarz z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego (CAKJ). Jego zdaniem, mamy teraz fikcyjną progresję podatkową, de facto podatek liniowy.

 • Nawet z pracą nie ma kołaczy. Ekspert: Na aktualności zyskują stwierdzenia Marksa

  ...przedsiębiorców - wyjaśnia ekspert. Dodaje także, że w przytoczonych danych statystycznych może być zagrzebana jeszcze bardziej niepokojąca prawidłowość. - Być może okresy wzrostu płac idącego w parze(...) stopień uzwiązkowienia, co też ma zapewne wpływ na relatywny podział korzyści między pracę a kapitał - dodaje Michał Myck, dyrektor Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA. Doktor Jakub Borowski ze Szkoły...

 • - Projekt zmian podatkowych dotyczących twórców rozszerza katalog działalności podlegającej 50-proc. kosztom, ale nie rozwiewa wątpliwości; nie obejmuje wprost branż od zawsze kojarzonych z działalnością twórczą, np. reklamy - komentuje doradca podatkowa, partner w MDDP, Anna Misiak.

 • Cisco zapowiada wzrost zatrudnienia i nowe zadania dla centrum w Krakowie

  ...​Globalne centrum usług amerykańskiej firmy technologicznej Cisco w Krakowie, które obchodzi 5-lecie działalności, zapowiedziało dalszy rozwój polegający na zwiększaniu zatrudnienia i pozyskiwaniu nowych zaawansowanych zadań. Teraz zatrudnia ono 1,3 tys. osób. Akcje firmy notowane są na NASDAQ (walor CSCO).

 • Ekspert: Podatek handlowy nie ma sensu

  Przy poprzedniej wersji podatku od handlu MF zakładało przychody 2-3 mld złotych rocznie, to już było niewiele; teraz zakłada się ok. 600 mln zł. - Jaki jest sens uchwalania ogólnokrajowego podatku dla pozyskania rocznie tak małej kwoty - pyta Radosław Piekarz, ekspert podatkowy z Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego.

 • Ekspert: Koniec recesji w W. Brytanii skłoni Polaków do powrotu

  ...rachunkowości. Środowisko pracy w Polsce nie jest tak kosmopolityczne, jak na Zachodzie, a stosunki w nim o wiele bardziej formalne. W ocenie Monique Frugier, szefowej centrum finansowego banku HSBC w Krakowie...

 • Trzeba na nowo napisać ustawy podatkowe - eksperci

  Likwidacja PIT dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą i zastąpienie go podatkiem zryczałtowanym lub formą opodatkowania zbliżoną w konstrukcji prawnej do karty podatkowej - to jeden z postulatów zespołu ekspertów z Akademii Leona Koźmińskiego, który prowadził badania nad systemem podatków dochodowych w Polsce.

 • Eksperci: Przedświąteczny czas sprzyja poszukującym pracy tymczasowej

  ..., pakowacza prezentów, sprzedawcy. Poszukiwani są także animatorzy i hostessy, później można spotkać ich w centrum handlowym w roli Mikołajów i Śnieżynek - dodała. Jak powiedziała rzeczniczka firmy...

 • Eksperci: Ceny ropy zachwieją globalną gospodarką

  Gwałtowne spadki cen ropy spowodują wstrząsy gospodarcze i polityczne na całym świecie; kraje eksportujące surowiec przygotowują się na znacznie mniejsze dochody, dla importującej ropę Europy jest to chwila wytchnienia - mówią eksperci w rozmowie z AP.