• Informacje na temat:

  druki na działalność gospodarczą

Artykuły na temat: druki na działalność gospodarczą
 • Nie stać nas na kolejne dni wolne od pracy

  Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan zdecydowanie sprzeciwia się ustanowieniu dnia wolnego od pracy w Święto Trzech Króli. W sytuacji słabego wzrostu gospodarczego i ogromnego deficytu finansów publicznych wprowadzanie rozwiązań ograniczających działalność gospodarczą i wpływy budżetowe jest szkodliwe.

 • Zmiany we wpisach do CEIDG zakazów wykonywania działalności gospodarczej

  Dokonanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i tym samym zarejestrowanie własnej firmy możliwe jest pod warunkiem złożenia przez przyszłego przedsiębiorcę w ramach formularza CEIDG-1 oświadczenia o braku orzeczonych wobec niego zakazów wykonywania działalności gospodarczej. W związku ze zmianami w Prawie upadłościowym m.in. w orzekanych przez sądy zakazach wykonywania działalności gospodarczej, zajdą też zmiany w funkcjonowaniu CEIDG.

 • Zmiany w dokumentacji zasiłkowej!

  Już niebawem zaczną obowiązywać nowe druki stanowiące podstawę wypłat świadczeń chorobowych. Zmienia się również sposób dokumentowania niektórych zasiłków oraz przestają obowiązywać karty zasiłkowe, asygnaty zastępcze i listy płatnicze zasiłków. Zmian jest naprawdę dużo.

 • Obowiązki zgłoszeniowe po rozpoczęciu działalności

  Osoba fizyczna rozpoczynająca prowadzenie własnej działalności gospodarczej ma wiele obowiązków w zakresie zgłoszeniowym. W pierwszej kolejności powinna dokonać zgłoszenia płatnika składek oraz siebie - do ubezpieczeń. Co ważne, czynności tych nie dokonuje już w ZUS. Wizyta w tym organie będzie jednak konieczna, gdy przedsiębiorca zatrudni np. osobę współpracującą bądź pracownika.

 • Agencja pocztowa lepsza niż etat

  ...pocztowych prowadzonych przez osoby prywatne, a nie przez osoby pracujące na etacie PP. Co trzeba zrobić? Przede wszystkim, aby zostać agentem pocztowym należy zarejestrować działalność gospodarczą(...) Polska. Dostarcza agentowi potrzebne druki, pieczęcie, wagi oraz inny sprzęt niezbędny do prowadzenia usług pocztowych. PP może dostarczyć odpowiednie umeblowanie w ramach dzierżawy. Inne kwestie...

 • Małe firmy mają miesiąc na przygotowanie papierowych formularzy o zarobkach pracowników

  Tylko miesiąc mają małe firmy, zatrudniające nie więcej niż 5 osób, na przesłanie do urzędu skarbowego papierowych formularzy o przychodach uzyskanych przez pracowników. Ci, którzy zrobią to drogą elektroniczną, będą mieli o miesiąc więcej na dostarczenie tych informacji fiskusowi - przypomina Tax Care.

 • Kindergeld i Elterngeld

  ...firm, mogą korzystać również osoby prowadzące za Odrą działalność gospodarczą. Warto wiedzieć, że Elterngeld wliczany jest do podstawy opodatkowania całego rocznego dochodu. Dla kogo Kindergeld(...) pobieraliśmy świadczeń w Polsce. Z prawa do Kindergeld praktycznie wyłączone są osoby, które wyjechały na saksy korzystając z płatnego urlopu lub mają w Polsce zarejestrowaną działalność gospodarczą...

 • Nowości dla rejestrujących własne firmy

  Z dniem 19 maja br. weszły w życie zmiany w ustawie o swobodzie działalności gospodarczej. Ustawodawca ustalił dość długie, bo 6-miesięczne, vacatio legis. Zmiany w ustawie mają na celu przede wszystkim usprawnienie działania Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, o której mówi się dziś, że nie spełnia swoich funkcji, zarówno z punktu widzenia przedsiębiorców, jak i urzędników.

 • ..., legitymacja ubezpieczeniowa z aktualnym wpisem i pieczątką pracodawcy; dla osoby prowadzącej działalność gospodarczą druk zgłoszenia do ubezpieczenia zdrowotnego oraz aktualny dowód(...), która zgłosiła członków rodziny do ubezpieczenia zdrowotnego wraz z kserokopią zgłoszenia (druki: ZUS RMUA + druk ZUS ZCNA jeżeli zgłoszenie nastąpiło po 1 lipca 2008 r. (ZUS ZCZA jeżeli zgłoszenie...

 • Dzisiaj ostatni dzień na kwartalne rozliczenie podatku

  Już 20 października mija termin wpłaty zaliczki na podatek dochodowy dla przedsiębiorców, którzy rozliczają się kwartalnie. VAT-owcy, którzy wybrali kwartalny rytm składania deklaracji, mają nieco więcej czasu, bo dla tego podatku termin upływa 27 października. Przedsiębiorców rozliczających się kwartalnie przybywa, bo taki tryb jest korzystny dla wielu małych firm.