• Informacje na temat:

  druki -cit -8

Artykuły na temat: druki -cit -8
 • E-zwolnienia lekarskie stopniowo będą zastępować druki L4

  Tradycyjne druki L4 zaczną znikać. Dzięki zmianie przepisów zwolnienia lekarskie będą mogły być wystawiane także w formie elektronicznej. Popularne L4 tego samego dnia trafi do skrzynki podawczej ZUS, a stąd do pracodawcy. Do końca 2017 r. honorowane będą zarówno e-zwolnienia, jak i dotychczasowe zwolnienia w formie papierowej. W założeniach zmiany mają zmniejszyć skalę fałszywych zaświadczeń...

 • Korygowanie błędów popełnionych w drukach ZUS

  Obowiązkiem płatnika składek (np. pracodawcy) jest m.in. przekazywanie do ZUS prawidłowo sporządzonych dokumentów zgłoszeniowych. Jeżeli w drukach tych płatnik popełni błąd, wówczas zobowiązany jest w odpowiedni sposób je skorygować.

 • Policjant na zdrowotnym dostanie 80 proc. świadczenia

  Rząd chce obniżyć o 20 proc. świadczenie dla mundurowych na zwolnieniu lekarskim. Tak wynika z projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji, o Straży Granicznej, o Państwowej Straży Pożarnej, o Biurze Ochrony Rządu, o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych... (druk nr 1497).

 • ZUS ogranicza wydawanie druków przez grypę

  "Sezon grypowy w pełni, a my nie mamy na czym wystawiać zwolnień. ZUS wprowadza limity i ogranicza nam wydawanie druków do potwierdzania niezdolności pacjenta do pracy" - mówi szefowa Porozumienia Pracodawców Ochrony Zdrowia Bożena Janicka.

 • Chorujemy i pracujemy - to nasz wielki błąd

  Lekarze nie mają wątpliwości - osoba z objawami grypy lub przeziębienia powinna pozostać w domu, a na czas rekonwalescencji przedstawić pracodawcy druk ZUS ZLA.

 • Korygowanie przez płatnika składek błędów w drukach ZUS

  Jednym z obowiązków płatnika składek jest sporządzanie dokumentów ubezpieczeniowych do ZUS (w tym m.in. zgłoszeniowych i wyrejestrowujących). Istotne jest, aby zostały one wypełnione w taki sposób, aby nie zawierały błędów. Jeżeli natomiast płatnik wykaże w nich nieprawidłowe dane, wówczas powinien je skorygować. Warto więc przypomnieć zasady korygowania druków ubezpieczeniowych.

 • Niemcy: Po zasiłek do supermarketu

  Już w dziewięciu niemieckich miastach można otrzymać zasiłek dla bezrobotnych w kasie supermarketu. Niebawem będzie to możliwe w całych Niemczech.

 • Okres sprawowania opieki nad dzieckiem w drukach ZUS

  Jednym z obowiązków pracodawcy jako płatnika składek jest comiesięczne rozliczanie i opłacanie za pracowników należności składkowych do ZUS. Oprócz tego musi on też informować organ rentowy o wszelkich przerwach w ich opłacaniu w trakcie trwania pracowniczego ubezpieczenia. Dotyczy to m.in. przerw spowodowanych zwolnieniem od pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dzieckiem - w różnych okolicznościach.

 • Rewolucja w L4

  ...zarówno tradycyjne, papierowe druki, jak i e-zwolnienia; potem tylko te drugie.  Do projektu ustawy włączono również przepisy dotyczące zasiłku macierzyńskiego. Uprawnionymi do niego ma być także...

 • PIT Last Minute: Przy braku PIT-11 czy PIT-8C, podatnikowi zostają wyciągi, umowy i druki ZUS-owskie

  Pracodawcy, zleceniodawcy, domy maklerskie, uczelnie - to potencjalni płatnicy miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy Kowalskiego. Brak informacji od płatnika o osiągniętych w 2015 r. dochodach podatnika nie spowoduje, że fiskus łaskawiej potraktuje tych, którzy spóźnią się ze złożeniem rocznego PIT-a.