• Informacje na temat:

  dolara amerykański

Artykuły na temat: dolara amerykański
 • Na YouTube można zarobić miliony dolarów

  Amerykański Forbes, sporządzający rankingi najlepiej zarabiających ludzi na świecie, zdecydował się opracować w tym roku zestawienie najlepiej wynagradzanych youtuberów.

 • Amerykański dolar dostał mocno po kościach

  Amerykański dolar dostał ostatnio mocno po kościach. Bardziej niż mogłoby to wynikać ze zwykłej korekty w trendzie aprecjacyjnym. Czy jednak dolar ma szanse "pozbierać się" w najbliższym czasie?

 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  Prezesi amerykańskich spółek notowanych na giełdzie papierów wartościowych coraz częściej decydują się na pracę za jednego dolara. W 2013 roku za symboliczne wynagrodzenie podstawowe pracują między(...) dolara. Pierwszą z nich jest chęć połączenia interesów top menedżerów i akcjonariuszy. Drugim jest poczucie odpowiedzialności za przedsiębiorstwo - prezesi w czasie kryzysu decydują się na rezygnację...

 • Pierwszą ofiarą będzie amerykański dolar

  Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów w lecie Zarząd Rezerwy Federalnej ma po raz pierwszy od siedmiu lat podnieść amerykańskie stopy procentowe. Jeśli stanie się to wcześniej, reakcja rynku może być bardzo gwałtowna.

 • 10 tysięcy dolarów za pracę w... toalecie

  Praca za 10 tysięcy dolarów (prawie 30 tys. zł) w miejskiej toalecie? Nie, to nie pomyłka.

 • Ostatnie lata to nieprzerwane pasmo wzrostów na amerykańskich giełdach. Kapitał na skutek niepokojów w Europie czy też słabości euro i japońskiego jena uciekał do Stanów Zjednoczonych. Również rynek obligacji przez ten okres cieszył się dużym uznaniem. Obserwowaliśmy wówczas znaczne umocnienie amerykańskiej waluty.

 • Milion dolarów za 593 468 nadliczbowych godzin

  Producent sprzętu sportowego Nike zgodził się wypłacić 1 mln dolarów odszkodowania za nadgodziny. Porozumienie dotyczy dwóch ostatnich lat i 4,5 tys. pracowników fabryki indonezyjskiej fabryki w miejscowości Serang (prowincja Banten). Analitycy rynku pracy oczekują szokowej reakcji wielu zagranicznych firm mających fabryki w Indonezji.

 • Ku dolarowi

  FOMC nie ogłosił wczoraj niczego, co ograniczałoby szanse amerykańskiej waluty.

 • Amerykańska firma Akamai otworzyła centrum technologiczne w Krakowie

  ...przedstawiciela amerykańskiej firmy, Kraków został wybrany ze względu na możliwość zatrudnienia dobrze wykształconej kadry w wielu dziedzinach oraz dogodną lokalizację. - Kraków jest też przyjemnym miastem...

 • Fischer, dolar, PMI

  Przedstawiciele Fed zachowują się ostatnio cokolwiek dziwnie. Po wielu miesiącach odsuwania podwyżki stóp na bliżej nieokreśloną, ewentualną przyszłość, zależną od danych makro tudzież od wszystkiego, co tylko możliwe - nagle kilku z nich w ciągu raptem paru dni wysłało sporo całkiem jastrzębich sygnałów. Tymczasem rynki obiegła wiadomość o tym, że rząd Niemiec zachęca obywateli do robienia zapasów na wypadek kryzysu.