• Informacje na temat:

  czy dolar będzie drożał

Artykuły na temat: czy dolar będzie drożał
 • Statystyka prowadzona przez GUS dotyczy pracowników sektora przedsiębiorstw. Biorąc pod uwagę etap, w którym obecnie znajduje się gospodarka można uznać, że firmy w Polsce nieporównywalnie(...) i polityki społecznej Joanny Fedak stopa bezrobocia na koniec 2009 r. w wariancie pesymistycznym nie powinna przekroczyć 12 - 12,5 proc. Oczekiwania te przypominają nieco założenia przyjęte w niedawnym...

 • Piotr Kuczyński: Dolar będzie nadal drożeć

  Dolar w Polsce jest coraz droższy i nie należy oczekiwać zmiany tej tendencji. Na osłabienie złotego wpływ mają zarówno czynniki międzynarodowe, jak i wewnętrzne. Należy więc oczekiwać, że w II połowie grudnia polska waluta będzie jeszcze słabsza niż dziś. Już w czwartek można bowiem oczekiwać niekorzystnej dla siły złotego decyzji Europejskiego Banku Centralnego, a za dwa tygodnie amerykańskiego

 • Przy 4 zł wszyscy powrócą

  ...dalej z kursem z funta? Umocni się, czy pójdzie w ślady dolara? Zależeć to będzie nie tylko od sytuacji na Wyspach, ale też w Polsce. Analitycy w większości są zgodni co do tego, że złotówka nadal utrzymywać się będzie na wysokim poziomie. Czynnikami wzmacniającymi polską walutę będzie rozwijająca się gospodarka, ale też jej słabości związane z rosnącym długiem publicznym i inflacją. To ostatnie...

 • . Zaowocowało to dalszym umacnianiem się dolara i zdaniem ekspertów można się spodziewać kontynuacji tego trendu. Zyskają na tym nieliczne polskie spółki zarabiające za oceanem, stracą importerzy, np. spółki odzieżowe płacące w dolarach za produkcję w Azji.

 • Nasi w Singapurze

  ...o wyjeździe. Pomocny okazał się internet. Najpierw ostrożnie zbadałam temat. Szukałam odpowiedzi na pytanie, czy istnieje możliwość wyjazdu dla Polaków do Singapuru? Jak to zrobić? - Z tego co słyszałem, dość wielu naszych rodaków znalazło ciekawe zajęcie w dalekiej Azji. Ponoć wystarczy mieć dobre wykształconie... - Tak, ale jest taki mały szkopuł. Praktycznie każde ogłoszenie miało dopisek...

 • P. Kuczyński: Surowce będą drożeć

  - Dopóki dolar będzie tracić, trzeba się liczyć z podwyżką cen surowców - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.

 • Goldman Sachs: Na rynku walutowym euro będzie tanieć, dolar drożeć, a złoty pozostanie stabilny

  Na rynku walutowym w najbliższych miesiącach euro powinno się osłabiać, a dolar umacniać. Analitycy największych wahań oczekują na rynkach wschodzących. Złoty jednak będzie należał do stabilnych walut.

 • Pierwszą ofiarą będzie amerykański dolar

  Zgodnie z oczekiwaniami inwestorów w lecie Zarząd Rezerwy Federalnej ma po raz pierwszy od siedmiu lat podnieść amerykańskie stopy procentowe. Jeśli stanie się to wcześniej, reakcja rynku może być bardzo gwałtowna.

 • Wybory w USA: Dolar będzie zwycięzcą?

  Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych mają duży wpływ na wyceny światowych aktywów. Ewentualna wygrana Donalda Trumpa spowodowałaby silny, negatywny impuls na rynkach akcji i byłaby niekorzystna dla światowego handlu. Zdaniem Kamila Maliszewskiego z Domu Maklerskiego mBanku zarówno zwycięstwo kandydata republikanów, jak i Hillary Clinton powinno umocnić dolara.

 • Dolar droższy niż euro? Może kosztować nawet 4,50 zł

  Prawdopodobnie już dziś amerykańskie władze monetarne zapowiedzą koniec ponad sześcioletniego okresu zerowych stóp procentowych. To byłaby najważniejsza od lat decyzja. Jak to wpłynie na wartość dolara? Większość banków inwestycyjnych przewiduje, że w tym roku będzie kosztował tyle, co euro. A może jeszcze drożej - wyjaśnia Marcin Lipka, analityk walutowy Cinkciarz.pl.