• Informacje na temat:

  co to jest podatek nominalny

Artykuły na temat: co to jest podatek nominalny
 • RAPORT RMF: Kiedy zaczniemy w Polsce więcej zarabiać?

  Mimo że przez ostatnią dekadę realne płace w Polsce wzrosły o prawie jedną trzecią, wciąż zarabiamy nominalnie 3-4 razy mniej niż na zachodzie Europy i dwa razy mniej, biorąc pod uwagę różnice w poziomie cen. Polacy zarabiają mniej z wielu powodów. Jest szansa, że za kilkanaście lat przepaść zostanie zasypana.

 • Z podatków dochodowych wpływy w 2018 r. nie będą wiele wyższe niż w roku poprzednim

  Popełnione elementarne błędy w przygotowanej (przez ponad rok!) szumnie zapowiadanej "głębokiej" nowelizacji ustaw, która ma (jakoby) uszczelnić podatki dochodowe, kompromituje nie tylko jej bezpośrednich autorów - napisał dla Interii Witold Modzelewski z Instytutu Studiów Podatkowych.

 • .... W przypadku kary porządkowej wynosi ona 90% wynagrodzenia minimalnego po odliczeniu składek na ubezpieczenia społeczne (oraz zdrowotne), a także zaliczki na podatek dochodowy (art. 87 1 § 1 pkt 3 K.p(...) składkowo-podatkowych w czerwcu br. wyniosło 2.112,78 zł (przy podstawowych kosztach uzyskania przychodu i upoważnieniu pracodawcy do obniżania zaliczki na podatek dochodowy). Zatem ograniczenie...

 • - Budżet na 2017 r. przygotowany przez PiS, to jest budżet niższego wzrostu, wyższych podatków, wyższego deficytu, wyższego długu i niższych inwestycji - powiedział we wtorek w Sejmie lider Nowoczesnej Ryszard Petru.

 • Nasze płace rosną najszybciej w OECD

  Portfele byłyby jeszcze grubsze, gdybyśmy mocniej restrukturyzowali mało wydajne sektory gospodarki. Jednym z głównych celów, jaki mamy osiągnąć dzięki realizacji "Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju" ministra Mateusza Morawieckiego, jest podniesienie poziomu życia dzięki wzrostowi wynagrodzeń.

 • Gruza: Gotowy jest plan uproszczenia podatków, będzie realizowany w pierwszej połowie br.

  - Gotowy jest plan uproszczenia podatków, będzie realizowany w pierwszej połowie br. po zatwierdzeniu przez nową minister finansów Teresę Czerwińską - powiedział we wtorek w Sejmie wiceminister finansów Paweł Gruza.

 • Płacowa rewolucja w urzędach i firmach

  ...minimalnej to będzie problem dla dużej części mikroprzedsiębiorstw, firm w regionach słabiej rozwiniętych czy dla branż, w których duża część wynagrodzeń jest zbliżona do poziomu płacy minimalnej(...) wszystkim dzięki deflacji. Jednak dziś sytuacja jest nieco inna. Na rynku pracy jest bardzo dobrze: bezrobocie jest najniższe w historii (stopa bezrobocia wyniosła w maju 9,2 proc.), przedsiębiorstwa...

 • Jeśli chodzi o nominalny deficyt budżetu państwa, to na koniec tego roku może być poniżej 40 mld zł - poinformował Mateusz Morawiecki, wicepremier, minister finansów i rozwoju.

 • TOP4 prac sezonowych dla Ukraińców w Polsce

  Przetwórstwo owocowo-warzywne, budownictwo, gastronomia i utrzymanie zieleni to cztery główne branże, w których obywatele Ukrainy mogą łatwo znaleźć pracę w miesiącach wakacyjnych – wynika z danych Personnel Service, jednej z trzech największych firm zatrudniających pracowników z Ukrainy w Polsce. Jest ryzyko, że Ukraińcy jednak skorzystają z luźniejszych przepisów dot. wjazdu do krajów Europy...

 • Jednolity podatek: Stracić mogą najmniejsi przedsiębiorcy?

  Wprowadzenie jednolitego obciążenia podatkowego to z jednej strony uproszczenie systemu, z drugiej strony zapowiedzi wskazują, że ucierpią mali przedsiębiorcy i samozatrudnieni - ocenia Roman Przasnyski, główny analityk Gerda Broker. Jednolity podatek oznacza likwidację liniowego 19 proc. Stawek podatkowych ma być kilka, planowana skala podatkowa ma zostać przedstawiona do połowy listopada