• Informacje na temat:

  co to jest obrót

Artykuły na temat: co to jest obrót
 • Holandia jest krajem chętnie wybieranym przez emigrantów zarobkowych

  ...jest ona sezonowa, jak w Polsce. Holandia wyspecjalizowała się na tyle, że tam szklarnie są w stanie zapewnić obrót i pracę ludziom przez cały rok, więc takie oferty możemy też znaleźć - mówi Urszula(...)Holandia jest czwartym najchętniej wybieranym przez emigrantów zarobkowym krajem. Od 2007 roku, kiedy otworzono dla Polaków tamtejszy rynek pracy, liczba wyjeżdżających rośnie. Szacuje się, że jest...

 • Będzie zmiana w ustawie o obrocie ziemią. Działki od kopalń zakupi każdy

  Nieruchomości rolne należące do przedsiębiorstw górniczych zostaną wyłączone spod obostrzeń przepisów o obrocie ziemią. Specustawa uwalniająca obrót tymi gruntami jest już w Sejmie.

 • Wyniki badania pokazały, że z usług pośredników w obrocie nieruchomościami korzysta 68,23 proc. respondentów. Główną przyczyną zainteresowania usługami pośredników jest troska o bezpieczeństwo(...) z usług pośredników, których kwalifikacje potwierdza licencja - zadeklarowało tak 96,18 proc. badanych. - Ciekawe wnioski przyniosły także odpowiedzi na pytania, jak oceniana jest własna wiedza...

 • Obrót ziemią rolną po 30 kwietnia będzie jednak możliwy?

  Przepisy nowelizacji pozostawiają furtkę do obrotu ziemią z pominięciem prawa pierwokupu. Rządowa nowelizacja zakładająca wprowadzenie szeregu ograniczeń w obrocie ziemią rolną wchodzi w życie 30 kwietnia 2016 roku. Nowa ustawa dopuszcza sprzedaż udziałów i akcji w spółce, która ma w majątku nieruchomości rolne - z zastrzeżeniem prawa pierwokupu udziałów na rzecz Agencji Nieruchomości Rolnych - na rzecz dowolnego podmiotu, także osoby prawnej.

 • Samozatrudnienie w Niemczech może być opłacalne

  Założenie własnej działalności gospodarczej w Niemczech jest proste, zasady funkcjonowania firmy są bardzo zbliżone do polskich, jednak możliwości rozliczeń są o wiele bardziej korzystne i elastyczne, dlatego prowadzenie własnej działalności w Niemczech może być dochodowe.

 • Polskie argumenty ws. handlu ziemią docierają do Brukseli. Komisja Europejska nie pozwie Polski do Trybunału UE za ustawę o obrocie ziemią - przynajmniej do połowy roku - powiedział naszej dziennikarce w Brukseli unijny dyplomata. Bruksela prowadziła wstępne dochodzenie w sprawie ustawy podejrzewając, że ogranicza ona swobodę obrotu ziemią. Jak usłyszała dziennikarka RMF FM, wstępne dochodzenie tzw. pilot zostało zakończone. Teoretycznie więc Bruksela mogłaby przejść już do kolejnego etapu i...

 • 40 mln euro kosztować będzie rozbudowa zakładu MTU Polska

  ...tys. pracowników; jest jednym z największych na świecie producentów zespołów napędowych dla samolotów. W roku 2012 firma osiągnęła obrót ponad 3,4 mld euro.

 • Rolnik w rodzinie pozwoli kupić działkę mieszczuchowi

  Sąd Najwyższy, opowiadając się za bezproblemowym zbywaniem nieruchomości rolnych na rzecz osób bliskich, otworzył furtkę do obejścia ograniczeń ustawy o obrocie ziemią.

 • ​20-30 proc. transakcji na rynku nieruchomości jest obsługiwanych przez pośredników

  ...​W Kanadzie czy USA pośrednicy uczestniczą w ok. 80 proc. transakcji na rynku nieruchomości. W Polsce ten odsetek jest ponadtrzykrotnie niższy, ale stopniowo rośnie, dlatego pośrednik to zawód z przyszłością - podkreślają przedstawiciele branży. Nowe osoby przyciągają przede wszystkim wysokie zarobki, nienormowany czas pracy oraz możliwość rozwoju.

 • RPO skarży do Trybunału Konstytucyjnego przepisy o obrocie ziemią rolną

  Nieprzestrzeganie zasady przyzwoitej legislacji, naruszenie prawa własności, wolności gospodarczej i prawa dziedziczenia - legły u podstaw skierowanego do TK wniosku Rzecznika Praw Obywatelskich w związku z ustawą o kształtowaniu ustroju rolnego.