• Informacje na temat:

  chińska odwołała

Artykuły na temat: chińska odwołała
 • Zły sen pracownika - przerwany urlop

  Mimo że przepisy kodeksu pracy gwarantują prawo do corocznego, płatnego i nieprzerwanego urlopu, pracownik nawet podczas wakacji w pewien sposób pozostaje do dyspozycji pracodawcy. Ma on bowiem prawo odwołania pracownika z urlopu, który ma wówczas obowiązek pojawić się na stanowisku pracy bez względu na miejsce wypoczynku.

 • Czy Polska skorzysta na Nowym Jedwabnym Szlaku, jak inne kraje UE?

  Niemieccy przedsiębiorcy entuzjastycznie reagują na koncepcję nowej sieci transportowej, łączącej Europę z Chinami. Rosjanie już tworzą z Azjatami wspólne węzły szybkich kolei. U nas brakuje jednoznacznego stanowiska rządu i publicznej debaty na temat współpracy z Państwem Środka w celu rozwoju polskiej gospodarki. Czas podróży między Pekinem i stolicą Rosji spadnie z obecnych 6,5 dnia do zaledwie 33 godzin.

 • MF ma bezpieczny poziom poduszki płynnościowej i w razie ewentualnych zawirowań po "Brexicie" może odwołać 1-2 aukcje obligacji - poinformował Piotr Nowak, wiceminister finansów.

 • Raport bieżący nr 9/2016 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe BIOTON S.A. ("Spółka”) informuje, że...

 • Raport bieżący nr 44/2015 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe BIOTON S.A. ("Spółka”) informuje, że...

 • Chiny: Firma ZTE wstrzymuje sprzedaż urządzeń po ogłoszeniu sankcji przez USA

  Chiński producent sprzętu telekomunikacyjnego ZTE wstrzymał sprzedaż telefonów i innych urządzeń elektronicznych - podały w czwartek chińskie media. Władze USA zakazały niedawno amerykańskim firmom dostarczania tej firmie komponentów przez siedem lat.

 • Wstrzymano notowania na giełdach w Szanghaju i Shenzhen

  Notowania na chińskich giełdach papierów wartościowych w Szanghaju i Shenzhen zostały wstrzymane w czwartek po spadkach o ponad 7 procent i po obniżeniu przez bank centralny kursu juana. Chińskie giełdy zamknięto przedwcześnie już drugi raz w tym tygodniu.

 • Nowy Jedwabny Szlak szansą także dla Polski

  Wyjściu na nowe rynki i realizacji kontraktów przez chińskie przedsiębiorstwa - to główny cel Nowego Jedwabnego Szlaku, koncepcji zaprezentowanej w 2013 roku. Na wzmocnieniu relacji gospodarczych i handlowych między Państwem Środka a Europą może skorzystać także Polska.

 • Rząd kontra krach: Zwycięzca się nie zmienia

  Chiński rząd próbował (próbuje?) powstrzymać krach na giełdzie, ale to się nie udaje i prawdopodobnie się nie uda, bo historia widziała już takie próby. Wystarczy przypomnieć pakistańskie doświadczenia z 2008 roku, czy też greckie z bieżącego roku.

 • Wiceminister Domagalski-Łabędzki prezesem KGHM

  - Premier Beata Szydło odwołała z funkcji wiceministra rozwoju Radosława Domagalskiego-Łabędzkiego; Rada Nadzorcza KGHM powołała go na prezesa KGHM - poinformował w piątek rzecznik rządu Rafał Bochenek.