• Informacje na temat:

  ceny paliwa w europie

Artykuły na temat: ceny paliwa w europie
 • Za minimalną pensję nie zajedziemy zbyt daleko

  Ceny paliw na stacjach benzynowych z miesiąca na miesiąc biją kolejne rekordy. Ceny benzyny rosną niemal w całej Europie. Niemniej jednak tylko w Polsce kierowcy głośno protestują wyrażając swój sprzeciw wobec kolejnych podwyżek.

 • Uwaga na kolejną falę podwyżek cen paliw. 5 zł znów straszy

  Rosnące prawdopodobieństwo przedłużenia porozumienia o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej nałożyło się na wzrost ryzyka geopolitycznego w Zatoce Perskiej. W efekcie zwiększają się ceny paliw na rynkach globalnych, co oznacza gwałtowne podwyżki kosztów tankowania dla kierowców również w Polsce - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Mit że wszyscy dostali podwyżki!

  ...inflacji. Jest ona uzależniona przede wszystkim od cen surowców na rynkach światowych i polityki podatkowej rządu związanej z podnoszeniem akcyzy na paliwa czy alkohol. Wiadomo, że koszty transportu, a więc benzyny wpływają na ceny niemal wszystkich towarów, a co za tym idzie na inflację. Uzasadnionym jest więc pytanie o brak decyzji ministra finansów Jacka Rostowskiego, który nie obniżył akcyzy...

 • Tanie paliwo jeszcze przez rok? Fantastyczne informacje dla kierowców

  Względnie niskie ceny paliw mogą utrzymać się do kolejnych wakacji. Niewykluczone, że kierowcy w Polsce zarówno za diesla, jak i benzynę bezołowiową, będą płacić ok. 4 zł za litr. Dlaczego? Odpowiada Marcin Lipka, analityk Cinkciarz.pl.

 • Tankujesz? Poczekaj, ceny spadną nawet o 20 gr

  Znakomite wieści dla kierowców - ceny diesla i benzyny bezołowiowej w najbliższych dniach będą coraz niższe. W porównaniu do detalicznych wartości z początku lutego zmiana na korzyść konsumentów może wynieść nawet ok. 20 gr za litr - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Eksperci podkreślają, że nadwyżka produkcji ropy naftowej oraz jej zapasy powoli się wyczerpują. Do końca roku cena surowca powinna zatem wykazywać tendencję wzrostową, ale będzie ona powolna. W ostatnich tygodniach natomiast szybko drożeje miedź. Zdaniem Jerzego Nikorowskiego z Biura Maklerskiego BGŻ BNP Paribas traktowanie jej jednak jako dobrej inwestycji obecnie byłoby błędem.

 • Ceny gazu niższe. Weszły w życie nowe taryfy

  Od dziś tanieje gaz. Weszły w życie nowe taryfy, które Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził w połowie marca. Dla odbiorców hurtowych średnia cena błękitnego paliwa spada o blisko 9,5 procent, dla detalicznych średnio o 5,5 procent.

 • Cierpliwości - wkrótce paliwa znowu potanieją!

  - W maju możliwa jest kolejna fala spadkowa cen ropy - poinformował podczas posiedzenia sejmowej komisji skarbu Marek Podstawa, członek zarządu Orlenu ds. sprzedaży.

 • Sroga zima w Ameryce Północnej w połączeniu z zaburzoną podażą ropy naftowej sprawiają, że rośnie cena tego podstawowego surowca energetycznego. Również paliwa drożeją na światowych rynkach. Kierowcy w Polsce mogą jednak mówić o szczęściu, podwyżki łagodzi najsłabszy od trzech lat dolar - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.

 • Podwyżki cen za paliwo, gaz, prąd i masło. Jest drogo, będzie drożej

  Kostka masła za więcej niż 7 zł, droższy gaz i podwyżki, które uderzą po kieszeni kierowców. W górę pójdą też ceny prądu. Najmocniej dla dużych firm, ale one te koszty przerzucą na nas, w efekcie produkty na sklepowych półkach będą kosztować więcej. Taka czeka nas jesień 2018.