• Informacje na temat:

  centrum domowej

Artykuły na temat: centrum domowej
 • Cisco zapowiada wzrost zatrudnienia i nowe zadania dla centrum w Krakowie

  ...​Globalne centrum usług amerykańskiej firmy technologicznej Cisco w Krakowie, które obchodzi 5-lecie działalności, zapowiedziało dalszy rozwój polegający na zwiększaniu zatrudnienia i pozyskiwaniu nowych zaawansowanych zadań. Teraz zatrudnia ono 1,3 tys. osób. Akcje firmy notowane są na NASDAQ (walor CSCO).

 • Wyprzedaż - cichy pogromca domowego budżetu

  Klienci galerii handlowych wydają w nich średnio 714 zł miesięcznie 1 , najwięcej na żywność oraz ubrania. Sięgamy po portfel częściej, gdy w sklepach pojawiają się wyprzedaże, a - jak wskazują eksperci - zamiast gotówki, coraz chętniej wyciągamy z niego karty płatnicze. Niestety taka forma regulowania rachunków utrudnia kontrolowanie wydatków, zwłaszcza, jeśli posługujemy się kartami kredytowymi. Eksperci Związku Firm Doradztwa Finansowego radzą, jak ustrzec się przed nadmiernymi wydatkami,...

 • Praca w wakacje: Jak dorobić, mając "naście" lat?

  Z danych CBOS wynika, że wakacyjne dorabianie jest wśród młodzieży bardzo popularne. Centrum podaje, że w czasie poprzednich wakacji w co czwartym gospodarstwie domowym, w którym były dzieci w wieku szkolnym, przynajmniej jedno pracowało zarobkowo. Najbardziej przedsiębiorczy nastolatkowie chętnie wykorzystują letnie miesiące na znalezienie pracy, dzięki której mogą np. zarobić na wakacyjny...

 • BSH inwestuje w Centrum Badawczo-Rozwojowe w Łodzi

  BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego inwestuje w jedno z najnowocześniejszych na świecie w Grupie BSH Centrum Badawczo-Rozwojowe. Nowa inwestycja rusza już w lutym przyszłego roku, a jej łączna wartość wyniesie około 80 mln złotych. W Centrum R&D będzie pracować wielu specjalistów z różnych obszarów.

 • CenEA: Wypłaty z programu 500+ mogą ograniczyć zatrudnienie rodziców

  Wypłaty z programu Rodzina 500+ mogą w okresie kilku lat ograniczyć zatrudnienie rodziców o ponad 200 tys. osób, głównie wśród kobiet - wynika z raportu Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA. Efekt może być najbardziej widoczny na rynkach pracy małych miast i na wsi.

 • Eksperci: Tylko zachęty i kary mogą przekonać Polaków do obniżki emisji gazów z pieców domowych

  Tylko zachęty i kary mogą przekonać Polaków do zmniejszenia liczby emisji szkodliwych gazów z domowych pieców opalanych węglem - zgodzili się w środę uczestnicy debaty w Centrum Prasowym PAP na temat przeciwdziałania zanieczyszczeniom powietrza.

 • W pracy kobieta realizuje się, a nie zarabia

  Kobiety pracują z potrzeby "wyjścia do ludzi" i zerwania z łatką "kury domowej", a nie po to, żeby utrzymać rodzinę - taki obraz kobiety na rynku pracy wyłania się z badania "Godzenie ról rodzinnych i zawodowych kobiet i mężczyzn" * .

 • Kartka, ołówek i żelazna dyscyplina, czyli domowe finanse okiem kobiety

  Stereotypowe przekonanie, że kobiety potrafią wydać ostatnie pieniądze na kolejną torebkę czy buty, nie znajdują odzwierciedlenia w badaniach. Raport Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy pokazuje, że choć większość Polaków ma problem z planowaniem i kontrolowaniem swoich wydatków, problem ten w dużo większym stopniu dotyczy mężczyzn.

 • Kobiety na polskim rynku pracy

  O sytuacji kobiet głośno bywa zwykle w kontekście dyskryminacji. Mówi się o ich niższych zarobkach, o trudniejszym awansie i problemach z pokonaniem mężczyzn podczas rozmów kwalifikacyjnych. W przeszłość odchodzi jednak XX-wieczny obraz gospodyni domowej. Kobiety "wyszły z domów" i zaczęły realizować się w pracy zawodowej. Jaka jest prawdziwa sytuacja Polek na rynku pracy?

 • Nestmedic SA właśnie podpisał umowę z Centrum Zdrowia Medfemina. Wrocławska przychodnia ginekologiczno-położnicza, stawiająca na najnowszej generacji sprzęt medyczny i metody diagnostyczne, rozszerza ofertę o system Pregnabit. Podopieczne Centrum będą mogły wykonać badania kardiotokograficzne we własnych domach. - Mobilne KTG to rewolucja w opiece nad kobietą w ciąży. Cieszę się, że tak