• Informacje na temat:

  cele systemowe

Artykuły na temat: cele systemowe
 • Wszystkie kluby za pracą nad projektem dot. wynagrodzeń nauczycieli

  Wszystkie kluby opowiedziały się we wtorek za skierowaniem po pierwszym czytaniu obywatelskiego projektu ustawy dot. zmian w finansowaniu wynagrodzeń nauczycieli do dalszych prac w komisjach. Jednocześnie zwrócono uwagę na konieczność szukania rozwiązania systemowego na przyszłość.

 • EBC: Ryzyko związane z kredytami walutowymi w Polsce nie ma charakteru systemowego

  Ryzyko związane z kredytami walutowymi w Polsce nie ma charakteru systemowego - ocenia Europejski Bank Centralny w opinii do projektu ustawy dotyczącej zwrotu spreadów. EBC uważa, że koszty wprowadzenia przepisów mogą być jednak wyższe niż 3,6-4 mld zł szacowane przez autorów ustawy.

 • ...20 listopada w Warszawie odbędzie się seminarium pt. Jak kształcić zgodnie z potrzebami rynku? Seminarium zainauguruje projekt systemowy Biznes dla edukacji realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości we współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Zarządzania Kadrami. Jego celem jest omówienie kluczowych wyzwań, jakie stoją przed systemem edukacji i rynkiem pracy.

 • W piątek pojawiło się światło nadziei dla największego niemieckiego banku, który stanowi w tym momencie największe ryzyko systemowe dla europejskiego sektora bankowego.

 • Pracownik może zwolnić się z dnia na dzień, jeśli nie otrzymuje całej pensji

  ...z działającymi u niej organizacjami związkowymi porozumienie, którego celem było dążenie, aby wahania wielkości produkcji wynikające ze zmian sytuacji rynkowej i przejściowego braku zamówień, wyrównać głównie przez systemowe dostosowanie czasu pracy do bieżących wymagań procesu produkcji.

 • Demografia a "Rodzina 500 +"

  Od dzisiaj rodziny z dziećmi mogą składać wnioski o środki z programu "Rodzina 500+". Celem tego programu jest systemowe wsparcie polskich rodzin. Czy stanie się on skutecznym lekiem na problemy demograficzne?

 • Rząd obiecuje podwyżki? Samorządy: To my też

  Odmrożenie płac dla urzędników administracji centralnej to jedna z pierwszych decyzji rządu od momentu, gdy Komisja Europejska zapowiedziała zdjęcie wobec Polski procedury nadmiernego deficytu. Gabinet Ewy Kopacz zamierza przeznaczyć na ten cel ok. 2 mld zł.

 • Jak naprawdę wygląda deficyt? Dobre wyniki to tylko efekt koniunktury

  Dobra koniunktura nieco pudruje faktyczny stan finansów publicznych. Ciąży im systemowe zwiększenie wydatków.

 • Centra usług wspólnych atrakcyjniejszym miejscem pracy niż banki

  ...i systemowe. Bardzo ważna jest też praca zespołowa, ponieważ klienci są wymagający, więc pracownicy muszą dobrze współdziałać, żeby wyniki były jak najlepsze - dodaje Richard Piskorz. Centra usług(...) też jasno zdefiniowane cele - podkreśla Anna Raciborska.

 • Jakie priorytety polskiej polityki energetycznej?

  Niskie ceny energii, czyste środowisko, bezpieczeństwo energetyczne. Nie da się maksymalizować wszystkich tych celów jednocześnie. Który będzie priorytetem polskiej polityki energetycznej?