• Informacje na temat:

  budżet polski dochody 2010

Artykuły na temat: budżet polski dochody 2010
 • Na co może liczyć samotny rodzic w Irlandii?

  ..., w tym posiadane oszczędności, dochody z inwestycji itp. Wysokość OFP w 2014 roku to 188 euro tygodniowo dla rodzica oraz 29,80 euro na każde dziecko. Pełną kwotę otrzymają jednak tylko ci opiekunowie(...) One Parent Family Payment w wysokości 149 euro i średnią pensję około 243 euro, dostawał zapomogę FIS w wysokości około 186 euro. Wyprawka do szkoły Do domowego budżetu można jeszcze dodać zapomogę...

 • Sejm przyjmuje budżet na 2016 r.

  Sejm przyjął wczoraj wieczorem budżet na 2016 r. PiS przekonywał ze projekt budżetu jest kompromisem między celami ekipy rządzącej a tym, co pozostawili poprzednicy.

 • Najbardziej zadowoleni Polacy mieszkają w woj. mazowieckim

  Prawie 23 proc. Polaków ocenia swoją sytuację materialną jako dobrą lub bardzo dobrą. Więcej niż połowa, bo aż 57 proc. twierdzi, że ich budżet wystarcza im do normalnego funkcjonowania, ale bez wygód i luksusów. Natomiast co piątemu Polakowi brakuje pieniędzy na podstawowe wydatki - podał Główny Urząd Statystyczny. Jak te subiektywne oceny mają się do dochodów w poszczególnych regionach kraju?

 • Domknięcie przyszłorocznego budżetu pod znakiem zapytania

  Domknięcie przyszłorocznego budżetu stoi pod dużym znakiem zapytania. Inflacja i deficyt będą mieć ogromny wpływ na postrzeganie Polski przez międzynarodowe rynki finansowe.

 • Płaca minimalna zabija miejsca pracy

  ...zaledwie dwóch lat Polska przeszła z grupy krajów o niskiej płacy minimalnej w stosunku do przeciętnego wynagrodzenia do grupy krajów, w których ta relacja jest wysoka (zob. np. OECD, 2010, s. 91). Po(...) tylko wczesnym odchodzeniem Polaków na emerytury, ale i późnym wchodzeniem młodych ludzi na rynek pracy. W 2010 roku stopa zatrudnienia osób w wieku 15-24 lata w Polsce wyniosła jedynie 30 proc...

 • Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2016 r.

  Rząd przyjął wstępnie projekt budżetu na 2016 r. z deficytem nie większym niż 54 mld 620 mld zł - poinformował w poniedziałek podczas konferencji prasowej po posiedzeniu rządu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Cudzoziemcy uratują nam rynek pracy. Niech tylko przyjadą. Trzeba ich zachęcić

  Potrzebujemy imigrantów. To nic, że bezrobocie w Polsce przekracza 12 proc. Niedługo społeczeństwo tak się zestarzeje, że zabraknie rąk do pracy. Na emerytury polskich seniorów będą musieli zarabiać cudzoziemcy.

 • Budżet na 2015: Czy nowy rząd rozluźni politykę fiskalną?

  Z powodu zmiany rządu istnieje ryzyko, że projekt przyszłorocznego budżetu trafi do prac parlamentarnych z pewnym opóźnieniem - powiedział w tym tygodniu minister finansów Mateusz Szczurek.

 • Zmiany na polskim rynku pracy w 2009 roku

  W 2009 roku polski rynek pracy czekają duże zmiany. Zapowiadane spowolnienie gospodarcze odbije się na wynikach finansowych firm, a co za tym idzie - na ich polityce personalno-kadrowej. Raport opracowany został przez portal rynekpracy.pl...

 • Rząd szykuje nam maksymalny deficyt

  Deficyt budżetu w 2017 roku nie przekroczy 59-59,5 mld zł. MF zrewidowało prognozę wzrostu w tym roku do 3,4 proc., a w przyszłym do 3,6 proc. - wynika z nieoficjalnych informacji o kształcie przyszłorocznego budżetu, do którego dotarł "Puls Biznesu".