• Informacje na temat:

  bezrobocie ile wynosi

Artykuły na temat: bezrobocie ile wynosi
 • Wielki mit płacy minimalnej. Jej podniesienie nie zwiększa bezrobocia

  ...(osiągając ponad 8 proc. w okresie kryzysu gospodarczego 2009-2011), po czym znów zmniejszało się i wynosi obecnie 5,1 proc. Po 17 latach obowiązywania najniższej stawki bezrobocie jest więc znacząco(...) młodych lub wykonujących proste zadania, miała stracić etaty. Przewidywano, że bezrobocie poszybuje w górę, skurczy się liczba miejsc pracy, rozszerzy szara strefa. Okazało się jednak, że stopa...

 • Rekordowy spadek bezrobocia w Hiszpanii. Jak informuje Ministerstwo Pracy, w 2016 roku liczba osób bez zatrudnienia zmniejszyła się o ponad 390 tysięcy i teraz wynosi 3 miliony 700 tysięcy. Tylko w grudniu z list urzędów pracy wykreślono ponad 86 tysięcy osób.

 • Skazani na bezrobocie, czyli jaki jest prawdziwy cel płacy minimalnej

  ...- pracodawców. Zdecydowana większość zatrudnia nie więcej niż 9 osób. Pracodawcy wypłacają pracownikom pensje, których mediana, czyli wartość dzielącazbiór wszystkich wynagrodzeń na pół, wynosi ok. 2,7 tys. zł(...). Jednocześnie od 2013 r. stopa bezrobocia w Polsce spada i obecnie wynosi ok. 7 proc. To właśnie ów spadek daje niektórym podstawę do rewidowania tradycyjnej teorii ekonomicznej. Mówi się, że skoro pensja...

 • Obietnice wyborcze PO i PiS: Ile będą nas kosztować?

  Maraton przedwyborczych obietnic nabiera tempa. Czołowe partie polityczne w Polsce przedstawiły w sobotę swoje propozycje gospodarcze i wskazały na główny nurt zmian, którym chcą podążać przez najbliższe lata. Sprawdzamy, ile te obietnice będą kosztować.

 • Roboty mogą zabrać nam pracę i emeryturę. Jak podatkami powstrzymać "technologiczne bezrobocie"?

  ..., opóźnić proces robotyzacji i dać czas społeczeństwu na przystosowanie się do nowych wyzwań. Technologiczne bezrobocie Tego czasu może już nie być wiele. O ile przypadek Fukoku Mutual Life Insurance(...).), zaś maszynom płacić nie trzeba. Chyba że za wypłatę uznać koszt utrzymania systemu, który rocznie miałby wynosić 15 mln jenów, czyli - z grubsza licząc - 10 razy mniej niż wynagrodzenia płacone...

 • GUS: W kwietniu bezrobocie wyniosło 11,2 proc.

  Bezrobotni zarejestrowani w urzędach pracy w końcu kwietnia 2015 r. stanowili 11,2 proc. aktywnych zawodowo Polaków, podczas gdy w marcu wskaźnik ten wyniósł 11,7 proc., a w kwietniu 2014 r. - 13 proc. - podał we wtorek Główny Urząd Statystyczny.

 • Ile chcą zarabiać studenci?

  Przeciętne oczekiwane wynagrodzenie polskiego studenta wynosi ponad 1 tys. USD netto miesięcznie - wynika z raportu "Global Salary Expectations 2014", opublikowanego przez portal universumglobal.com. W krajach rozwiniętych gospodarczo, takich jak Niemcy czy Japonia, studenci spodziewają się zarabiać w swojej pierwszej pracy znacznie więcej niż w krajach dotkniętych kryzysem. W Polce studenci...

 • Bezrobocie będzie spadać do późnej jesieni

  Bezrobocie w kwietniu wyniosło 11,3 proc. - szacuje resort pracy i polityki społecznej. Tempo spadku liczby bezrobotnych nie przyspieszyło jednak tak, jak można było się tego spodziewać. Poniżej komentarz dr Grzegorza Baczewskiego, dyrektora departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy Konfederacji Lewiatan.

 • Jedyny skuteczny środek na walkę z bezrobociem

  Zdaniem rządu jedynym skutecznym sposobem walki z bezrobociem jest utrzymanie wzrostu gospodarczego - napisano w rządowej odpowiedzi na zarzuty prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Rząd planuje w najbliższych latach zasilić gospodarkę kwotą 700-800 mld zł.

 • Dane Eurostatu ws. stopy bezrobocia w Polsce to dobra prognoza na kolejne miesiące - poinformowała PAP minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.