• Informacje na temat:

  bank premii

Artykuły na temat: bank premii
 • Unijne przepisy zmienią zasady wynagrodzeń w bankach. Mogą być jednak problematyczne dla małych bank

  Sektor finansowy czeka na rozporządzenie Ministra Finansów ws. wykonania dyrektywy CRD IV, zmieniającej zasady wynagrodzeń w bankach. Ma ono zostać podpisane na dniach i wejść w życie 1 maja 2017 r. Zdaniem Katarzyny Sarek-Sadurskiej duże banki nie powinny mieć większych problemów z wprowadzeniem nowych zasad. Wiele z nich już je wdrożyło na polecenie swoich zagranicznych centrali. Natomiast małe...

 • To nie premie bankowców doprowadziły do kryzysu?

  Od bankructwa Lehman Brothers powszechnie się twierdzi, że kryzys finansowy został wywołany po części przez premie wypłacane bankowcom. Porównanie wynagrodzeń kadry zarządzającej banków z uposażeniami menedżerów innych branż wskazuje jednak, że sektor finansowy nie różni się zbytnio pod względem nagradzania za podejmowane ryzyko.

 • Znikająca premia dyrektora

  Kto wie, kiedy najlepsi dyrektorzy znów otrzymają pokaźne premie, do jakich są przyzwyczajeni? Być może ostatnia recesja da nam odpowiedź. W czasach zepsucia środowiska biznesowego, co zmusza elitę dyrektorów do rezygnacji z premii, niemożliwym wydaje się, że którykolwiek z nich śmiałby jej żądać. Tak się jednak tylko wydaje...

 • W przypadku walut regionu CEE kolejny tydzień z rzędu najlepiej zachowywał się forint, a złoty był na końcu stawki. Ten rozdźwięk można wytłumaczyć podobnie jak w ubiegłym tygodniu - różnicami w oczekiwaniach odnośnie kształtu polityki pieniężnej w najbliższych miesiącach - rynki wyceniają bardziej agresywną politykę luzowania w wydaniu RPP, niż Banku Węgier.

 • Rekordziści zarobią nawet 20 proc. więcej

  Bardzo dobre wyniki polskich banków sprawiają, że czołowi menedżerowie mogą liczyć w tym roku nawet na 20-proc. wzrost premii.

 • Upadek Deutsche Banku jest mało prawdopodobny

  Mimo bardzo złych wyników Deutsche Banku za 2015 rok nie należy się obawiać jego upadku. Na straty złożyły się głównie kary sądowe, a sam bank przechodzi restrukturyzację. By odzyskać zaufanie rynku, zarząd zdecydował się na niewypłacanie sobie premii rocznej i zmniejszenie przeznaczonego na ten cel budżetu dla innych pracowników. Zapowiedział też wcześniejszy wykup obligacji, na co giełdy

 • Zarobki bankierów - rekordzista dostaje 33 mln euro rocznie

  Europejski bankier-rekordzista zarabia 33 mln euro rocznie - wynika z ostatnich danych Europejskiego Urzędu Nadzoru Bankowego. Choć kominy płacowe w londyńskich bankach nie należą do rzadkości, zrobiło się tam jednak trochę skromniej. Wielkie rozpasanie pod względem wysokich pensji w bankach panuje także w Hiszpanii.

 • Lotto zyska konkurenta. Wielkie losowanie MF

  Wiosną wchodzą do sprzedaży nowe obligacje. Dadzą posiadaczom prawo do udziału w loterii i pozyskania specjalnej premii pieniężnej.

 • Władze spółek droższe o jedną piątą. Ile w 2017 roku zarobili prezesi banków?

  ...otrzymali odprawy. Natomiast wynagrodzenia zmienne za 2016 r. to "wartości uwzględniające wypłatę premii rocznej 2016 oraz bonusu transakcyjnego w związku z przejęciem wydzielonej części banku BPH(...) bankowców mamy czterech urzędujących dziś prezesów i pięciu byłych prezesów lub członków zarządów. Tylko dwóch z nich wysoką pozycję zawdzięcza odprawie, a i to tylko w części. To przypadek Grzegorza...

 • Zdaniem analityków Haitong Bank obecna wycena giełdowa PKN Orlen odpowiada wartości godziwej spółki. Ocena NEUTRALNA dla PKN Orlen z ceną docelową 105,21 PLN.