• Informacje na temat:

  bank premii

Artykuły na temat: bank premii
 • Unijne przepisy zmienią zasady wynagrodzeń w bankach. Mogą być jednak problematyczne dla małych bank

  Sektor finansowy czeka na rozporządzenie Ministra Finansów ws. wykonania dyrektywy CRD IV, zmieniającej zasady wynagrodzeń w bankach. Ma ono zostać podpisane na dniach i wejść w życie 1 maja 2017 r. Zdaniem Katarzyny Sarek-Sadurskiej duże banki nie powinny mieć większych problemów z wprowadzeniem nowych zasad. Wiele z nich już je wdrożyło na polecenie swoich zagranicznych centrali. Natomiast małe...

 • To nie premie bankowców doprowadziły do kryzysu?

  Od bankructwa Lehman Brothers powszechnie się twierdzi, że kryzys finansowy został wywołany po części przez premie wypłacane bankowcom. Porównanie wynagrodzeń kadry zarządzającej banków z uposażeniami menedżerów innych branż wskazuje jednak, że sektor finansowy nie różni się zbytnio pod względem nagradzania za podejmowane ryzyko.

 • Znikająca premia dyrektora

  Kto wie, kiedy najlepsi dyrektorzy znów otrzymają pokaźne premie, do jakich są przyzwyczajeni? Być może ostatnia recesja da nam odpowiedź. W czasach zepsucia środowiska biznesowego, co zmusza elitę dyrektorów do rezygnacji z premii, niemożliwym wydaje się, że którykolwiek z nich śmiałby jej żądać. Tak się jednak tylko wydaje...

 • W przypadku walut regionu CEE kolejny tydzień z rzędu najlepiej zachowywał się forint, a złoty był na końcu stawki. Ten rozdźwięk można wytłumaczyć podobnie jak w ubiegłym tygodniu - różnicami w oczekiwaniach odnośnie kształtu polityki pieniężnej w najbliższych miesiącach - rynki wyceniają bardziej agresywną politykę luzowania w wydaniu RPP, niż Banku Węgier.

 • Rekordziści zarobią nawet 20 proc. więcej

  Bardzo dobre wyniki polskich banków sprawiają, że czołowi menedżerowie mogą liczyć w tym roku nawet na 20-proc. wzrost premii.

 • Upadek Deutsche Banku jest mało prawdopodobny

  Mimo bardzo złych wyników Deutsche Banku za 2015 rok nie należy się obawiać jego upadku. Na straty złożyły się głównie kary sądowe, a sam bank przechodzi restrukturyzację. By odzyskać zaufanie rynku, zarząd zdecydował się na niewypłacanie sobie premii rocznej i zmniejszenie przeznaczonego na ten cel budżetu dla innych pracowników. Zapowiedział też wcześniejszy wykup obligacji, na co giełdy

 • ​Ile zarabiają prezesi banków w Polsce? Ranking wynagrodzeń

  Zarobki członków zarządów banków idą w miliony, ale stanowią niewielką część kosztów instytucji finansowych.

 • Lotto zyska konkurenta. Wielkie losowanie MF

  Wiosną wchodzą do sprzedaży nowe obligacje. Dadzą posiadaczom prawo do udziału w loterii i pozyskania specjalnej premii pieniężnej.

 • Bankierzy wciąż rozdają sobie miliony, a świat patrzy bezradnie

  Świat bezradny wobec bankierów a próby ograniczania bajońskich zarobków szefów finansowych instytucji są podejmowane zbyt wolno. Rozdający sobie miliony szybciej podejmują decyzje.

 • W raporcie z 27 kwietnia Haitong Bank rozpoczyna ocenianie spółki Wirtualna Polska, z rekomendacją KUPUJ i ceną docelową akcji 55,7 PLN, co daje 27 proc. potencjał wzrostowy.