• Informacje na temat:

  azerbejdżan wydobywa

Artykuły na temat: azerbejdżan wydobywa
 • Piechociński: Rozmawiamy z Azerbejdżanem o ropociągu Odessa-Brody-Płock

  Wicepremier Janusz Piechociński spotkał się w piątek z Ministrem ds. Energii i Przemysłu Azerbejdżanu Natiqiem Alijewem. Jak zaznaczył, rozmawiał z nim m.in. o projekcie budowy ropociągu Odessa-Brody-Płock, którym mogłaby być sprowadzana do Polski azerska ropa. Wicepremier ocenił rozmowy jako "pozytywne".

 • Łukoil będzie wydobywać diamenty

  Rosyjski koncern paliwowy Łukoil planuje, że pod koniec listopada br. rozpocznie przemysłowe wydobycie diamentów w obwodzie archangielskim - podała rosyjska agencja informacji gospodarczej Prime.

 • Światowy gigant wydrze ropę z morza

  Koncern BP podpisał kontrakt pozwalający mu wydobywać ropę naftową u wybrzeży Brazylii.

 • Ropociąg Brody-Płock-Gdańsk i gazociąg Sarmacja oraz powiązanie NAK Naftogaz z PGNiG - oto wspólna odpowiedź Polski i Ukrainy na rosyjski monopol paliwowy.

 • Budowa gazociągu nadkaspijskiego, z którym Rosja wiąże nadzieje na zachowanie kontroli nad eksportem gazu ziemnego z Azji Środkowej, stoi pod znakiem zapytania - informuje "Niezawisimaja Gazieta".

 • Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju chce zainwestować w Polsce w sektorze energii ok. 300-400 mln euro w ciągu następnych dwóch lat; budowę terminalu LNG dofinansuje kwotą 50-60 mln euro - powiedział PAP dyrektor generalny w EBOR Riccardo Puliti.

 • W Polsce studiuje już 25 tys. osób z zagranicy. Rekordy bije medycyna i kierunki społeczne

  Szybko rośnie liczba osób z zagranicy przyjeżdżających do Polski na studia. W całym kraju jest już ponad 25 tys. studentów-obcokrajowców. Wśród osób zza wschodniej granicy i z Kaukazu szczególnie popularne są kierunki społeczne i ekonomiczne. Amerykanie, Skandynawowie oraz Azjaci chętniej wybierają medycynę. Dzięki nauczaniu w języku obcym oraz kontaktom zagranicznym zyskują również polskie uczelnie.

 • Według większości analityków cena akcji Polskiego Koncernu Naftowego Orlen oferowanych w drugiej transzy będzie niższa od aktualnej wyceny giełdowej płockiej spółki. Obserwatorzy są zdania, że powinna być wyższa od ustalonej podczas pierwszej oferty, kiedy resort skarbu zdecydował się na 19,50 zł.