• Informacje na temat:

  analiza wzrostu cen paliw

Artykuły na temat: analiza wzrostu cen paliw
 • MG podtrzymuje prognozę wzrostu produkcji w czerwcu o ok. 11,5 proc. rok do roku

  Analitycy Ministerstwa Gospodarki w rozmowie z PAP podtrzymali prognozę wzrostu produkcji w czerwcu br. na poziomie ok. 11,5 proc. w ujęciu rok do roku. Ich zdaniem, w całym II kwartale wzrost produkcji w porównaniu z analogicznych okresem roku ubiegłego przekroczy 9,5 proc.

 • POPiHN: Gigantyczny wzrost zużycia paliw w pierwszym półroczu

  Oficjalne zużycie 3 głównych gatunków paliw w I półroczu 2017 r. wzrosło rdr o 14 proc. - wynika z danych przesłanych PAP Biznes przez POPiHN. Analitycy rynku paliwa, nie ma wątpliwości, w walce z nieprawidłowościami zdecydował obowiązkowy rejestr elementów infrastruktury paliwowej, w tym stacji paliw.

 • Koszty życia, czyli na co stać Polaków?

  Zgodnie z badaniami GUS-u dotyczącymi budżetów gospodarstw domowych Polaków z 2012 roku ponad połowa gospodarstw domowych w ubiegłym roku oceniała swoją sytuację materialną jako przeciętną, a co czwarte gospodarstwo jako raczej dobrą albo bardzo dobrą. Tylko jedna piąta gospodarstw uważa swoją sytuację za złą lub raczej złą. Czy te stosunkowo pozytywne odczucia Polaków znajdują odzwierciedlenie...

 • Ropa: Wzrost cen to spekulacja w oczekiwaniu co zrobi Rosja i OPEC

  Ceny ropy w ostatnich dniach dynamicznie rosną. Z poziomów, które obserwowaliśmy na początku roku (poniżej 30 dol./baryłka) niewiele już zostało. Na wzrost cen mają wpływ nie tylko czynniki gospodarczo-rynkowe, ale także polityczne. Zapytaliśmy ekspertów czy to dopiero początek długoterminowego trendu wzrostowego na "czarnym złocie"?

 • Paliwa: Rośnie konsumpcja paliw w Polsce

  Szara strefa handlu paliwami, pomimo niskich cen na stacjach i zaostrzenia regulacji prawnych, ma się w Polsce bardzo dobrze.

 • OPEC zrobiła prezent kierowcom: Ceny paliw przed wakacjami mogą spaść

  Ceny paliw na stacjach przed wakacjami nie powinny wzrosnąć. A być może nawet spadną.

 • stronie popytowej sprzyjała nie tylko analiza techniczna, lecz także niektóre fundamentalne dane.

 • Na stacjach paliw będzie jeszcze taniej

  Zgodnie z zapowiedziami analityków początek jesieni jest łaskawy dla polskich kierowców. Systematycznie tanieją zarówno benzyny, olej napędowy jak i autogaz. A to nie jeszcze nie koniec spadków.

 • Trzeci tydzień spadku cen paliw na rynkach

  Spadki cen ropy zarówno w USA, jak i Europie w zestawieniu z chęcią pobudzenia popytu na paliwa przez krajowe rafinerie sprawiają, że ostatnie dni upływają pod znakiem obniżek cen benzyny i oleju napędowego. Co więcej, e-petrol.pl prognozuje, że na początku jesieni ta tendencja może się jeszcze utrzymać.

 • Jakie ceny na świąteczny weekend?

  Tegoroczny początek listopada na stacjach paliw powitaliśmy z relatywnie niskimi cenami paliw, chociaż zważywszy na aktualny poziom cen hurtowych, to wydatki kierowców na tankowanie, szczególnie przy okazji zwiększonego sezonu wyjazdowego w okresie Wszystkich Świętych, mogłyby być jeszcze tańsze.